ساعت خلبانی چیست؟ ویژگی‌های جذاب ساعت‌های خلبانی

ساعت خلبانی چیست؟ ویژگی‌های جذاب ساعت‌های خلبانی

ساعت‌های خلبانی فارغ از ژاپنی، سوئیسی یا آمریکایی بودن همواره حس خاص و ارزشمندی به دارنده آن منتقل می‌کند؛ اما این سؤال پیش می‌آید که ساعت خلبانی چیست و چه ویژگی‌هایی داشته و با ساعت‌های دیگر چه تفاوت‌هایی دارد. خوب با هم می‌خواهیم توی این مقاله بیشتر با ساعت‌ خلبانی و انواع آن آشنا شویم. با من همراه باشید.

ساعت‌های خلبانی ساعت‌هایی که هیچ وقت از مد نمی‌افتند

اگر دقت کرده باشید، توی دنیای فشن، محصولاتی که اسم”خلبانی” کنار آن‌ها می‌آید، هیچ وقت از مد نمی‌افتند که می‌توان از بین آن‌ها به عینک‌های خلبانی Ray-Ban، کاپشن‌های چرمی، و دوست عزیزمون در اینجا، ساعت‌های خلبانی اشاره کنیم. جدای اینکه الویس پریسلی در دهه ۵۰، فردی مرکوری در دهه ۷۰ و تام کروز در دهه ۸۰ سردمدار استایل خلبانی بوده‌اند، اگر بخواهیم علت جذابیت آن را بدانیم، اول جذابیت همیشگی خلبانان برای دختران و پسران، و دوم حس قدرت و زیبایی که در فشن خلبانی وجود دارد، پاسخ سؤال ما خواهد بود. پس اگر می‌خواهید ساعتی داشته باشید که هیچ وقت از مد نیفتد و همواره تحسین اطرافیان را برانگیزد ساعت‌های خلبانی انتخابی مناسب برای شما می‌باشند.

نگاهی کوتاه به تاریخچه ساعت‌های خلبانی

از گپ دوستانه تا ساخت ساعتی جاودانه

اگر به دنبال سرآغاز تولید ساعت‌های خلبانی برویم و تاریخچه آن‌ها را بررسی کنیم، رد آن به اوایل قرن بیستم برمی گردد که ساعت‌ساز فرانسوی به نام لوئیس کارتیه به دیدار دوست خود به نام آلبرتو سانتوس دومونت که یک خلبان برزیلی بود، رفت تا گپی دوستانه با هم بزنند، در این میان آلبرتو شروع به شکایت از ساعت جیبی خود کرد که هنگام پرواز، درآوردن آن از جیب و نگاه کردن به آن بسیار سخت و خطرناک است؛ همین آقای کارتیه را به فکر وادار کرد که ساعتی بسازد که خلبانان نیازی به بیرون آوردن آن از جیب خود نباشند. او راه حلی جز بستن ساعت به مچ دست به ذهنش نرسید و همین سرآغاز تولید ساعت‌های خلبانی شد و امروزه مدل‌های ساعت کارتیر سانتوس یکی از شناخته‌ترین ساعت‌ها در بین ساعت‌های جهان می‌باشد.